časosběr  obsah  rejstříkProlomení hradeb
Petr Hampl, Naštvané matky, Šumperk 2018, část první kapitoly, strany 9 až 12

Asi víte, kdo je Benjamin Kuras. Úctyhodný pán a český spisovatel, který žije střídavě v Praze a v Londýně, a hodně cestuje i jinde po Evropě. Zná tedy dobře poměry v mnoha zemích. Sloupek, který publikoval v září 2017 v časopisu Reflex, dobře vystihuje naši dobu.

Poprázdninový návrat do skutečného světa. Kalifornie nachází o 44 % víc registrovaných voličů, než je celkový počet občanů způsobilých volit. Virginie bourá sochy historických postav dle pravidla „národ zbavíš sebevědomí, když mu vymažeš dějiny“. PayPal vypnul platební účty serverům Jihad Watch, Barenaked Islam a American Freedom Defense Initiative (postižené skupiny nedělají nic horšího, než že mapují džihádistické útoky proti Západu). Městská správa v Sydney zakázala stavbu synagogy s vysvětlením, že by přitahovala teroristické útoky. Finský profesor politologie označil islamizované Švédsko za větší ohrožení Finska než Rusko. Muslimský starosta anglického města Oldham zahajuje schůze převážně anglické městské rady předáním slova imánovi k modlitbě arabské, následované její verzí anglickou, prosící Alláha o vytrestání chybně věřících. National Crime Agency zjistila, že otroctví, praktikované v Británii (v nejmenovaných kruzích) dosahuje desetitisíců obětí, některé jen dvanáctileté. Barcelonský vrchní rabín vyzývá Židy k emigraci. Facebook za jeden měsíc vymazal 288 000 „nenávistných“ vstupů, ale zapomněl tam instrukce Islámského státu, jak vyrábět výbušniny na zabíjení bezvěrců. Dánsko přeškoluje své navrátilé teroristy z Islámského státu programem odpouštění, štědrosti a laskavosti, s bezplatným ubytováním a finanční podporou. EU vyhlásila boj ilegální migraci zákazem nafukovacích člunů do Libye. Eurostat spočítal, že v roce 2015 poprvé v celé EU úmrtnost předehnala porodnost a láme si hlavu záhadou, jak to, že celkový počet obyvatel nepoklesl, nýbrž vzrostl. Důstojnost migrantů je důležitější než bezpečnost Evropanů, poučil Evropany papež. Francouzské církve v posledních dvou letech prodaly 40 a zbouraly 27 kostelů a odhadují je na 1000 v příštím desetiletí. Západ akceleruje na Východ. Ne ten náš, postkomunistický. Ten pravý, orientální. Pouštní. Velbloudí.

Tolik Benjamin Kuras. Když narazíte na takový článek, je před Vámi několik možností, co dělat.

ZA PRVÉ. Můžete doufat, že Benjamin Kuras lže nebo přehání. Jenže když si dáte pár hodin práce, velmi snadno dohledáte, že všechny ty informace jsou pravdivé a přesné.

ZA DRUHÉ. Můžete se snažit na takové věci nemyslet. Když si dáte pár panáčků, budete schopni klidně spát a po čase si zvyknete. Nebo můžete alkohol nahradit něčím jiným. Mnoha lidem pomáhají tzv. média hlavního proudu, kde Vás neustále ujišťují, že pokud někdo bere zprávy o zhroucení civilizace vážně, je extrémista nebo magor. A Vy přece nechcete být extrémista ani magor. Podobnou roli hraje fráze: „Ono se odjakživa říká, že jsme v úpadku a že to špatně skončí.“ Nebo si najdete jiné oblbovátko.

ZA TŘETÍ. Můžete se utěšovat, že pan Kuras ten sloupek napsal v nějakém naprosto výjimečném měsíci a že jindy to tak strašné není. Jenže když projdete necenzurovaná zpravodajství, vidíte, že opak je pravdou. Benjamin svůj sloupek napsal v nezvykle klidném a kladném měsíci, výjimečně bez velkého atentátu. Jindy je to horší.

A pak je tu ještě možnost, že si připustíte, že dochází k nějakému obrovskému průšvihu, jaký Evropané nezažili už po generace. Není málo lidí, co si to uvědomují. Těm se bude následující kniha číst lépe. Je totiž určena převážně těm, kdo chtějí nějak zápasit o záchranu svobodného světa.
 


Kniha k zakoupení